Obsah stránky

Turistický výlet - Malá Fatra

22. červen 2024 od 06:00 | SPORT
Obec Sentice pořádá jednodenní turistický výlet na Slovensko na Malou Fatru do oblasti Terchová a Vrátná dolina.

Termín zájezdu: sobota 22.6.2024

Sraz: 5:20 hod. u sokolovny

Turistický výlet pořádaný obcí Sentice na Slovensko na Malou Fatru do oblasti Terchová a Vrátná dolina nám nabídne nespočet zajímavých túr a výšlapů pro všechny úrovně fyzické zdatnosti. Pravděpodobně nejžádanější trasou budou tzv. Jánošikove diery. Od hotelu Diery vystoupáme sevřenou soutěskou, podél Hlbokého potoka s nespočtem vodopádů a tůní do sedla Medzirozsutce (1200 m). Zdatnější turisté mohou vystoupat na Malý Rozsutec do výšky 1344 m. (Cesta přes Velký Rozsutec bude v tomto dobu pravděpodobně ještě uzavřena z důvodu hnízdění dravých plátků). Cesta po loukách nás následně přivede do sedla Medziholie (1185 m). Závěrečný sestup lesní cestou bude zakončen v penzionu Stárek v osadě Štefanová, kde najdeme velice příjemné venkovní posezení se znamenitou místní kuchyní. Milovníci dalekých výhledů mohou vyjet lanovkou z Vrátné doliny pod vrchol Velkého Kriváně (1709 m). Poté, co nás omrzí úchvatné výhledy na okolní Slovenské hory se vrátíme lanovkou zpět k autobusu, který nás přiveze ke zbytku výpravy do penzionu ve Štefanové. Ti skutečně nejzdatnější se mohou vydat hřebenovou stezkou přes vrcholy Chleb (1646 m) a Hromové (1636 m) a přijít do penzionu po svých.

Cena: 530 Kč/os.

Na zájezd se můžete přihlásit osobně na OÚ Sentice, nebo na adrese obecni.urad@sentice.cz Máte-li skutečně zájem, neváhejte. Kapacita zájezdu je omezena a již nyní je jeho značná část obsazena.

S sebou vezměte: kvalitní pevnou obuv, vhodné vícevrstvé oblečení pro případ rozmarů počasí (slunce, déšť), především pak dobrou náladu a chuť poznávat cizí kraje.  

Patička stránky

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Mapa webu   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.