Obsah stránky

Sentický obchod

Prodejna obce Sentice

 

Otevírací doba:
Pondělí 6:30 – 11:00 13:30 – 17:00
Úterý 6:30 – 11:00 13:30 – 17:00
Středa 6:30 – 11:00 13:30 – 17:00
Čtvrtek 6:30 – 11:00 13:30 – 17:00
Pátek 6:30 – 11:00 13:30 – 17:00
Sobota 7:00 – 11:00
Neděle Zavřeno

 

Odpovědná vedoucí: Jitka Vejrostová

tel.: 737 522 456

 

Od pondělí 21. září 2020 je v našem sentickém obchodě nově zprovozněna zásilkovna. Platba je možná v hotovosti nebo platební kartou.

 

 

Obecní prodejna

Od roku 2018 je zdejší prodejna potravin provozována přímo obcí Sentice. Důvodem bylo časté střídání předešlých nájemníků, kdy byla prodejna více zavřená než otevřená. Vzhledem k tomu, že o prodejnu nejevili zájem ani v okolí rozšíření vietnamští obchodníci, avšak její existence byla zásadní především pro nemobilní starší občany a ženy na mateřské dovolené, nezbylo obci, než vzít prodejnu pod svá křídla.

Sortiment a služby prodejny

Dnes si však již život v obci bez obecní prodejny nedovedeme přestavit. Sortiment se na základě podnětů od občanů postupně rozšířil natolik, že vedle základních potravin zde najdete oblíbené uzenářské výrobky, ovoce a zeleninu, nápoje všeho druhu, kuřivo, zákusky a pochoutky, základní drogerii, plynové lahve, …. Své místo si v prodejně našla i malá lékárna Medipoint s vybranými, volně prodejnými léky. Avšak nejvíce vyhledávanou službou, o kterou obecní prodejna svou nabídku rozšířila, je výdejní místo Zásilkovny. Celoročně tuto službu využívají nejen občané naší obce – a co teprve o Vánocích! Otvírací doba prodejny je takříkajíc šitá lidem na míru. Každý pracovní den, s polední přestávkou, je otevřeno od brzkého rána 6.30 hod. do pozdního odpoledne 17.00 hod. Otevřeno je i během sobotního dopoledne. Po celou tuto dobu je vám vždy k dispozici některá ze dvou ochotných pracovnic, zajišťujících chod prodejny.

Výhledový přesun

Služeb obecní prodejny samozřejmě využívá i školní kuchyně a mimo místních obyvatel také řemeslníci dojíždějící do obce za prací, majitelé rekreačních objektů v okolí obce nebo lidé pouze projíždějící. Přesto, náš obchůdek nebude nikdy dosahovat obratů velkých řetězců, od čehož se odvíjí jeho nákupní, potažmo prodejní ceny. Z finančního hlediska proto není možno hovořit o podnikání obce, výstižnější by snad bylo označení poskytování služeb občanům. Jsme si vědomi problémů s prodejnou spojenými, a to především problematického a nebezpečného parkování v jejím okolí. V rámci platných předpisů a norem bohužel není řešení tohoto problému v dotčené lokalitě řešitelné. Z toho důvodu je zásadní prioritou zastupitelstva obce, přesun prodejny do vhodnějších, nejlépe obecních prostor.   

Patička stránky

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Mapa webu   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.