Obsah stránky

Úřad informuje

Dotazníkové šetření 2022 – vyhodnocení

Svoz odpadů v roce 2023

Anketa k dopravnímu spojení obce Sentice   

     Na základě Vašich dřívějších podnětů a výsledků z výše uvedeného dotazníkového šetření, začal OÚ Sentice intenzivně jednat se společností KORDIS JMK, a.s. o optimalizaci a případném navýšení některých spojů do naší obce. Jedná se především o navýšení autobusových spojů ze Sentic k/od vlaku, tzn. nádraží Čebín, popřípadě nádraží Hradčany, které by navazovaly na některé další vlaky od/do Brna, a to ráno nebo odpoledne. Další samostatnou problematikou jsou pak víkendové spoje, kdy byla od poloviny prosince 2022 zrušena autobusová linka č. 153 Tišnov – Veverská Bitýška, čímž pádem přes Sentice o víkendu nejede prakticky žádný spoj.            

     Společnost KORDIS se ukázala jako poměrně vstřícná k našim problémům. Cca do měsíce bychom měli obdržet návrh možných úprav jízdních řádů, které by pak, v ideálním případě, mohly být zapracovány již do březnových změn jízdních řádů. Úvodem je však třeba předeslat, že možnosti jsou omezené. Nedá se tudíž očekávat, že by byly přidány spoje ke všem vlakům tak, jak tyto jezdí ve 30minutových intervalech.

     Aby byly tato úprava jízdních řádů opravdu účelná a smysluplná, byla by nesmírně nápomocná zpětná vazba od Vás občanů. Napište, proto prosím srozumitelně na adresu starosta@sentice.cz Vaše návrhy vlakových spojů, ke kterým, nebo naopak od kterých by bylo žádoucí autobusové spoje doplnit, nad rámec již spojů stávajících. Dále uveďte, je-li tento Váš požadavek vázán na školní rok, nebo má-li celoroční platnost (v době prázdnin se některé vlakové spoje vypouští). Co se týče víkendových spojů Sentice – Tišnov, popřípadě Sentice – Veverská Bitýška, bylo by nápomocno vědět, v jakém směru a v jakém čase by byl spoj potřebný. (Zrušená linka č. 153 Vev. Bitýška – Tišnov a zpět byla údajně zrušena po dlouhodobějším hodnocení její efektivity a konzultace s vlastními řidiči, kdy měla ve většině případů jezdit bezmála prázdná.)  

     Své podněty prosím posílejte do 18.1.2023, abychom mohli vyhodnotit výsledky a tyto pak postoupit dále společnosti KORSID JMK, a.s. Jak již bylo řečeno, možnosti nejsou neomezené, bude proto brán zřetel pouze na častěji se opakující, stejné požadavky.   

Sentice 2.1.2023         

 

Patička stránky

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Mapa webu   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.