Obsah stránky

Dětský den na Horce a Běh pro zdraví

V sobotu 9.9.2023 pořádal SDH Sentice, společně s obcí Sentice Dětský den na Horce, společně s 1. ročníkem Sentického běhu pro zdraví. V úvodu programu se zapojilo asi 50 dětí do plnění 8 nelehkých úkolů na trase dlouhé cca 1,5 km. Za své výkony byly všechny děti po zásluze odměněny diplomem a balíčkem sladkostí. Následně jsme se strachovali o život Jeníčka a Mařenky, které chtěli připravit o život zlý dědek s neméně zlou bábou, v pohádce O Jeníčkovi a Mařence, kterou nám zahrál sentický dětský divadelní spolek pod vedením paní Kalové. To již bylo možné cítit ve vzduchu stoupající adrenalin, před hromadným startem 1. ročníku Sentického běhu pro zdraví. Na trasu dlouhou cca 5,5 km se vydalo 10 nejlepších běžců, mezi nimiž nechyběly ani sentické ženy, kteří tuto trasu zdolali v rozmezí časů 27:22–38:20 min. Podstatně větší účast byla na trase dlouhé cca 2,5 km, na kterou vyběhlo 28 běžců nejrůznějšího věku, kdy nejmladší dělilo od nejstarších bezmála 50 let. Trasu zmíněné délky zdolali v rozmezí časů 17:57 – 22:23 min. Největší obdiv patří skupince malých sentických slečen, zastupujících MŠ a ZŠ Sentice. Pro všechny zúčastněné Dětského dne bylo připraveno bohaté občerstvení a další doprovodný program v podobě skákacího hradu, ukázek požární techniky. Vzhledem k parnému sobotnímu počasí sklidilo největší ohlas stříkání s požárními proudnicemi. Byť ještě není zcela dokončená, poprvé poskytla zázemí Dětskému dni nově budovaná „Lesní bouda“.

Velké DÍKY za přípravu Dětského dne si zaslouží realizační tým členů SDH Sentice, paní Andrea Kalová za dětský divadelní spolek, pak Viktor Čech, coby organizátor 1. ročníku Sentického běhu pro zdraví a samozřejmě nepostradatelní traťoví dozorčí a časoměřiči, prostě všichni, kdo se jakkoli na přípravě Dětského dne podíleli.  


Dětský den na Horce a Běh pro zdraví
V sobotu 9.9.2023 pořádal SDH Sentice, společně s obcí Sentice Dětský den na Horce, společně s 1. ročníkem Sentického běhu pro zdraví. V úvodu programu se zapojilo asi 50 dětí do plnění 8 nelehkých úkolů na trase dlouhé cca 1,5 km. Za své výkony byly všechny děti po zásluze odměněny diplomem a balíčkem sladkostí. Následně jsme se strachovali o život Jeníčka a Mařenky, které chtěli připravit o život zlý dědek s neméně zlou bábou, v pohádce O Jeníčkovi a Mařence, kterou nám zahrál sentický dětský divadelní spolek pod vedením paní Kalové. To již bylo možné cítit ve vzduchu stoupající adrenalin, před hromadným startem 1. ročníku Sentického běhu pro zdraví. Na trasu dlouhou cca 5,5 km se vydalo 10 nejlepších běžců, mezi nimiž nechyběly ani sentické ženy, kteří tuto trasu zdolali v rozmezí časů 27:22–38:20 min. Podstatně větší účast byla na trase dlouhé cca 2,5 km, na kterou vyběhlo 28 běžců nejrůznějšího věku, kdy nejmladší dělilo od nejstarších bezmála 50 let. Trasu zmíněné délky zdolali v rozmezí časů 17:57 – 22:23 min. Největší obdiv patří skupince malých sentických slečen, zastupujících MŠ a ZŠ Sentice. Pro všechny zúčastněné Dětského dne bylo připraveno bohaté občerstvení a další doprovodný program v podobě skákacího hradu, ukázek požární techniky. Vzhledem k parnému sobotnímu počasí sklidilo největší ohlas stříkání s požárními proudnicemi. Byť ještě není zcela dokončená, poprvé poskytla zázemí Dětskému dni nově budovaná „Lesní bouda“. Velké DÍKY za přípravu Dětského dne si zaslouží realizační tým členů SDH Sentice, paní Andrea Kalová za dětský divadelní spolek, pak Viktor Čech, coby organizátor 1. ročníku Sentického běhu pro zdraví a samozřejmě nepostradatelní traťoví dozorčí a časoměřiči, prostě všichni, kdo se jakkoli na přípravě Dětského dne podíleli.  

Patička stránky

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Mapa webu   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.