Obsah stránky

Projednání veřejné zeleně v centru obce

pátek, 06. říjen 2023 | Obecní akce - archiv
V úterý 10.10.2023 v 18:30 hod. se pro zájemce uskuteční v místní sokolovně veřejné projednání, kde budete mít možnost se dozvědět a současně vyjádřit svůj názor k plánované výsadbě veřejné zeleně v centru obce. Schůzky se zúčastní i autorka návrhu, zahradní architektka ze společnosti 3D Zahrady. Pokud Vám záleží na vzhledu naší obce, jste srdečně vítání.

V minulosti rostly v centru naší obce stromy hlohů. Tyto dnes již neobvyklé, svým vzrůstem menší stromy, s kulovitou korunou, bíle či růžově kvetoucí však musely postupně ustoupit budování nejrůznějších sítí a pokládkám potrubí. Z centra obce tím však zmizel i jejich blahodárný stín a svěží zeleň v parných letních dnech. V provedeném Dotazníkovém šetření na konci roku 2022 byly práce na veřejné zeleni v obci jedněmi z nejpožadovanějších. Abychom vyslyšeli občany, přizvali jsme na pomoc osvědčené odborníky, kteří v naši obci již vtiskli podobu nejedné okrasné zahradě. Byla vytvořena studie, která zahrnuje obecní prostranství od obchodu až po dětské hřiště nad hasičkou. Práce na veřejné zeleni by měly proběhnout v několika etapách. Na doporučení společnosti 3D zahrady by měla ještě v letošním roce (konec října – listopad) proběhnout výsadba veškerých plánovaných stromů v centru obce. Níže najdete plánky jednotlivých ploch s návrhy umístění již konkrétních dřevin. Nejedná se o žádné dogma, proto, budete-li chtít vědět více, či si o plánované výsadbě veřejné zeleně pohovořit přímo s odborníky a tvůrci návrhu, neváhejte a přijďte do sokolovnu v úterý 10.10.2023 v 18:30 hod.

Patička stránky

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Mapa webu   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.